پاسخ به شبهات ( پنهان شدن امام زمان در غار )

شما مى‏ گویید علت پنهان شدن امام دوازدهم در غار، ترس از ستمگران است. این مسأله اكنون با برپایى دولت ایران حل شده است، چرا ظهور نمى ‏كند؟

نخست از شما مى‏ پرسیم كه در كدام كتاب و سخنرانىِ شیعه دیده ‏اید كه گفته باشند حضرت مهدى (عج) در غارى پنهان شده؟ آیا این راه امانتدارى و برخورد به روش علمى است كه نسبت‏ هاى ناروایى را به جمع عظیمى از امت اسلام بدهید و بعد پاسخ بخواهید؟!

اگر مرادتان سرداب منسوب به حضرت است، آنجا معبد و عبادتگاه حضرت بوده و از همانجا خداوند وى را از چشم‏ ها پنهان داشت؛ چنان‏كه حضرت مسیح را در همان نقطه‏ اى كه بود از دیده‏ ها پنهان ساخت و هم اكنون زنده است.

و این‏كه گفته ‏اید چرا ظهور نمى‏ كند، در حالى‏ كه نظامى مانند جمهورى اسلامى پشتیبان اوست، این سخن حاكى از آن است كه گوینده از فلسفه غیبت آن حضرت آگاه نیست؛ فلسفه غیبت، تنها ترس از ترور نیست بلكه شرایطى دارد كه تا آن شرایط فراهم نشود، ظهور آن حضرت رخ نمى ‏نماید.

شرایط به صورت اجمال عبارت‏اند از:

1. آمادگى روانى در ملت‏ها؛ مردم جهان باید براى اجراى اصول‏

اخلاقى و دینى، تشنه و آماده گردند و تا زمانى كه در مردم جهان چنین تشنگى‏ اى ‏ایجاد نشود، عرضه هر نوع برنامه مادّى و معنوى مؤثر نخواهد بود.

امام باقر علیه السلام مى ‏فرماید: «روزى كه قائم آل محمد علیهم السلام قیام كند، خداوند دست خود را بر سر بندگان مى ‏گذارد و در پرتو آن خِرَدها را كامل مى‏ كند و شعور آنان به بالاترین حد خود مى‏ رسد.

2. تكامل علوم و فرهنگ ‏هاى انسانى؛ براى برقرار ساختن یك حكومت جهانىِ الهى، بر اساس عدل و داد، نیاز به پیشرفت علوم و دانش‏ هاى مادى و فرهنگ اجتماعى است.

3. تكامل وسایل ارتباط جمعى؛ چنین حكومتى نیاز به وسایل پیشرفته ارتباط جمعى دارد تا بتواند مقررات و احكام و رهنمودهاى خود را در مدت كوتاهى به سراسر جهان برساند.

4. پرورش نیروى انسانى؛ از همه این‏ها مهم‏تر و بالاتر، رسیدن به چنین هدفى و پى‏ ریزى چنین انقلابى، نیازمند نیروهاى پرتوان و كار آزموده است كه در واقع موتور محرك این انقلاب را تشكیل مى‏ دهد و فراهم آمدن چنین افراد پاكباخته و فداكار و ورزیده، به زمان نیاز دارد.

مسأله مهدویت از مسائل مسلّم و روشن و مورد اتفاق همه مسلمانان است و احادیث آن، در حدّ تواتر است و در نظر سلفى ‏ها نیز مهدویت یكى از عقاید اسلامى است، پس ما نیز مى ‏پرسیم: چرا با وجود مسلمانان و دولت‏هاى اسلامى در قرون متمادى هنوز ظهور نكرده است؟

معلوم مى‏ شود فرد یا افراد سؤال كننده، كودكانه مى‏ اندیشد و نه از نظریات بزرگان مكتب خود آگاهى دارد و نه كتابى را در این زمینه خوانده است.

پاسخ جوان شیعى به پرسشهاى وهابیان صفحة 106   

موضوع: پاسخ به شبهات، برچسب ها: اسخ به شبهات ( پنهان شدن امام زمان در غار )،
[ دوشنبه 14 مهر 1393 ] [ 12:07 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات