اعمال عبادی ( زیارت اهل قبور )

1- امام صادق علیه السلام فرمود زمانیکه مؤمن آیت الکرسی  را بخواند و ثوابش را برای اهل قبور قرار دهد خداوند از هر حرفی ملکی گرداند که خدا را بر او تسبیح کند تا روز  قیامت و به او مزد شصت پیغمبر دهدوخدا در هر قبری از مشرق تا مغرب چهل شمع از نور داخل کند و قبرهای آنها را وسعت دهد وپرازنور نماید.

2 - امام باقر (ع) فرمود: «هر كه سورة «انا انزلنا» را نزد قبر مؤمنی هفت مرتبه بخواند ، حق‌تعالی ملكی را بفرستدكه عبادت الهی كند نزد قبر او و ثواب عبادت آن ملك را برای میّت بنویسد و چون از قبرش محشور شود، به هر ترسی از ترس‌های قیامت كه برسد، حق‌تعالی به سبب آن ملك آن هول و ترس را از او دفع كند تا داخل بهشت شود».

3 - امام حسین علیه‌السلام می‌فرماید: «هر كه وارد قبرستان شد این دعا را بخواند (خدا به شمار همة خلایق از آدم تا قیام قیامت حسنات برای او می‌نویسد). اللّهُمَّ رَبَّ هذِهِ الْأَرْواحِ الْفانِیَهِ وَالْاَجْسادِ الْبالِیَهِ وَ الْعِظامِ النَّخِرَهِ الَّتی خَرَجَتْ مِنَ الدُّنیا وَ هِیَ بِكَ مُؤْمِنَهٌ اَدْخِلْ عَلَیْهِمْ رَوْحاً مِنْكَ وَ سَلاماً مِنّی .

4 - امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: كسی كه برای زیارت اهل قبور می‌رود این دعا را بخواند:

السَّلامُ عَلی اَهْلِ لا اِلهَ اِلَّا اللهُ مِنْ اَهْلِ لا اِلهَ اِلَّا اللهُ یا اَهْلَ لا اِلهَ اللهُ بِحَقَّ لااِلهَ اِلَّا اللهُ كَیْفَ وَجَدْتُمْ قَوْلَ لا اِلهَ الَّا اللهُ مِنْ لا اِلهَ اِلَّا اللهُ یا لااِلهَ اِلَّا الله بِحَقَّ لا اِلهَ اِلَّا اللهُ اِغْفِرْلِمَنْ قالَ لا اِلهَ اِلَّا اللهُ وَاحْشُرْنا فی زُمْرَهِ منَ قالَ لا اِلهَ اِلَّا اللهُ مُحَمَّدا رَسُولُ اللهِ عَلیٌّ وَلِیُّ اللهِ .  

هر كس این زیارتنامه را بخواند، خداوند ثواب پنجاه سال عبادت به او می‌دهد و گناهان پنجاه سال را از او و پدر و مادرش بیامرزد.

5 -  از حضرت رسول خدا (ص) روایت شده كه هر كس به قبرستان برود و بگوید: لا اِلهَ اِلِّا اللهُ وَحْدَهُ لا شَریكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَ هُوَ عَلی كُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ .خدا كل آن قبور را روشن فرماید، و گوینده این كلمات را بیامرزد و برای او هزار هزار حسنه بنویسد و از او هزار هزار گناه بیامرزد و برای او دویست هزار درجه بلند كند.

6 - رسول خدا (ص) فرمود: «كسی كه در مزار مسلمانان یكی از آیات قرآن را برای اموات بخواند، خداوند ثواب هفتاد پیامبر را به او می‌دهد».

7 - رسول خدا (ص) فرمود: هر كه بر قبرستان بگذرد و یازده مرتبه سوره «قُل هُوَ اللهَ اَحَد» بخواند و ثوابش را به مردگان آن قبرستان ببخشد به عدد آن مردگان اجر و ثواب یابد».

                              التماس دعا


موضوع: اعمال عبادی، برچسب ها: اعمال عبادی،
[ چهارشنبه 14 اسفند 1398 ] [ 05:13 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات