پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی ( آیا در قضیه ازدواج فقط مرد ارضا می شود ؟)

من فكر مى كنم در قضیه ازدواج این فقط مرد است كه ارضاء مى شود و زنان فقط ناچار از عرف جامعه به این كار تن مى دهند خواهشا توضیح فرمائید. ( البته نگوئید كه براى بقاى نسل و یا نجات جامعه از فساد چون اینها هم دردى از یك زن دوا نمى كند. )

در حالت آمیزش مرد و زن هر دو باید ارضا شوند و به اوج لذت جنسى برسند. منتهى زنان چون دیرتر از مردان ارگاسم مى شوند، برخى زنان تازه ازدواج كرده و یا حتى مردان خیال مى كنند كه زنان به اوج لذت جنسى نمى رسند و ارضا شدن مخصوص مردان است، در حالى كه اینچنین نیست و حتى مى توان گفت: بهره زنان از آمیزش بیشتر از مردان است.

براى اصلاح این مشكل مردان باید به گونه اى رفتار كنند كه همسرشان نیز به ارگاسم برسد وگرنه براى ایشان مشكل ساز خواهد بود و عدم ارضاى كامل زن زمینه بروز برخى بیمارى هاى تنى و روان تنى براى او خواهد شد. این موضوع نیز به نحوه آمیزش و تا حدى به آموزش در این زمینه بستگى دارد.

كیفیت آمیزش:

از آموزه هاى دینى به دست مى آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضاى غریزه جنسى عبادت محسوب مى شود و حتى در روایتى آمده است اگر كسى عمل نزدیكى با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یكى از سنت هاى پیامبران (ص) عمل كرده است.

نكته اى در اینجا باید بر آن تأكید كرد این است كه در انسان برخلاف سایر جانداران، كیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسى غریزى نیست و بلكه آموختنى است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسى غریزى و فطرى است. به همین دلیل یكى از اموزه هاى ضرورى براى هر پسر و دختر جوان كه تصمیم دارند ازدواج كنند این است كه دانستنى هاى لازم براى این كار را یاد بگیرند. این دانستنى ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهاى عاطفى یكدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه هاى مختلف همبستر شدن، آگاهى از راه هاى جلوگیرى از باردارى، تنظیم خانواده، آگاهى از احكام شرعى آن اعم از زمان و مكان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهرى مثل مسواك زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهى از نكات بهداشتى آمیزش و رعایت آن، آگاهى ضمنى از اختلال هاى جنسى كه در صورت وقوع، سریعا براى معالجه اقدام كنند و صدها نكته ریز و درشت كه بیان آنها در این نامه مقدرو نیست و براى فراگیرى آن لازم است به كتاب هاى مفیدى كه در این زمینه تألیف شده مراجعه كنید.

نكته اى كه در اینجا لازم است یادآورى كنیم این است كه رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسى (ارگاسم) یكى از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسى است. اما با تأسف باید بگوییم بسیارى از همسران به دلایل مختلف كه مهمترین آن عدم آگاهى و رعایت نكات بالا است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشكلات زیادى اعم از جسمى و روانى مبتلا مى شوند. حتى طبق آمارى كه روان شناسان و كارشناسان امور خانواده ارائه كرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف هاى خانوادگى ریشه در این موضوع دارد. حتى شیخ اجل سعدى در گلستان در ضمن داستانى مى گوید:

زن كز بر مرد بى رضا برخیزد


زان خانه و زان سرا بلا برخیزد
نكته دوم این است كه در رسیدن به اوج لذت جنسى، كه علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله مى رسد. به همین خاطر بسیارى از مردان وقتى به ارگاسم مى رسند دست از كار مى كشند در حالى كه هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها كردن زن دراین حالت باعث مى شود مشكلات جسمى زیادى از جمله ایجاد درد در ناحیه كمر و شكم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نكته توجه كند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریك كردن، آماده این كار كند.

در روایات فراوانى این موضوع مهم بیان شده و تصریح مى كند یكى از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه یعنى تحریك زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتى در حدیثى آمده است مردى كه قبل از نزدیكى با همسرش ملاعبه كند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار مى گیرد.

ملاعبه باعث مى شود كه براى زن فاصله ارضا شدن كم شود و با شروع آمیزش پس مدتى زن به اوج لذت جنسى برسد، ولى اگر ملاعبه به صورت كامل انجام نشود، زمان ارضا براى زنان طولانى مى شود، و مرد قبل از زن به ارگاسم مى رسد. البته زن نیز مى تواند زمان ارضاى مرد را با تحریك و ماساژ آلت و سایر قسمت هاى تحریك پذیر مرد، طولانى تر كند.

مركز فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها

نرم افزار پرسمان 3

موضوع: پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی، برچسب ها: پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی ( آیا در قضیه ازدواج فقط مرد ارضا می شود ؟)،
[ پنجشنبه 15 آبان 1393 ] [ 11:57 بعد از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات