شیطان شناسی ( انگور و خرما بوى شیطان مى گیرند )

انگور و خرما بوى شیطان مى گیرند

از حضرت رسول صلى الله علیه و آله و سلم نقل شده كه : خداوند بعد از آن كه آدم را از بهشت بیرون كرد به او امر نمود كشاورزى و زراعت كند، و چند شاخه از میوه هاى بهشت مانند: خرما، انگور، زیتون و انار، به او داد. آدم هم قدرى از آنها را براى آینده فرزندان خود كاشت و از میوه آنها خورد .

ابلیس به او گفت : این ها چیست كه كاشته اى ؟ من كه در زمین بودم این ها را ندیده ام . به من اجازه بده از آنها بخورم ، ولى آدم اجازه نداد .

شیطان سرانجام نزد حوا آمد و گفت : اى حوا! تشنگى و گرسنگى به من فشار آورده ، قدرى از این میوه به من بده ، حوا گفت : آدم با من عهده كرده كه به تو چیزى ندهم ؛ زیرا این ها میوه هاى بهشتى هستند و تو نباید از آنها بخورى ، شیطان گفت :اى حوا! قدرى از آب آن را در كف دست من فشار بده ، قبول نكرد .

گفت : بگذار بمكم و از آن نمى خورم .

خوشه اى انگور گرفت و دانه اى از آن را مكید، زمانى كه دندان روى آن گذاشت حوا از دهانش بیرون آورد. بعد از آن خداوند به حضرت آدم علیه السلام وحى فرستاد كه : دشمن من و تو از انگور مكید و شرابى كه از آن به دست مى آید بر تو حرام مى شد. بار دوم پیش حوا آمد و از او خواست خرما بمكد. او هم اجازه داد و بوى خوش از آن هم رفت ؛ چون تا آن هنگام انگور و خرما بهترین بوى خوش را داشتند .
در حدیث دیگرى است كه : وقتى حضرت آدم علیه السلام از دنیا رفت ، شیطان آمد و زیر درخت انگور ادرار كرد، ادرار او در تمام عروق انگور نفوذ كرد. از همین رو خداوند شراب را حرام كرد؛ زیرا ادرار او در شیره انگور جاى گرفت .

شیطان در کمینگاه صفحة 105

موضوع: شیطان شناسی، برچسب ها: شیطان شناسی ( انگور و خرما بوى شیطان مى گیرند )،
[ دوشنبه 17 آذر 1393 ] [ 01:27 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic