فرازی از زندگی نامه شهید نوروز حسنی

فرازی از زندگی نامه شهید نوروز حسنی

نام: نوروز      

نام خانوادگی: حسنی     

نام پدر: قاسم

تاریخ تولد: 21 / 03 / 1345

واحد اعزام كننده : ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ و محل شهادت : 18 / 05 / 1371  شهرستان نفت شهر

شهید نوروز حسنی در میان خانواده ای مذهبی و زحمت کش متولد شد. در آن زمان سایه شوم فقر ناشی از دوران ستم شاهی ، زندگی را بر همه سخت کرده بود و اکثریت مردم جامعه با تنگدستی زندگی را می گذرنداند .

شهید پدری مومن و تلاشگرداشت که خانواده ی پر جمعیت خود را با درآمد ناچیز به سختی اداره می کرد لیكن با وجود تمام کاستی ها  خانواده ای قانع وآبرومند بودند ،  نوروز با تحمل آن شرایط ،  تحصیلات ابتدائی را در زادگاهش گذراند و وارد مقطع راهنمائی شد. تحصیلات راهنمائی را در مدرسه باقرالعلوم روستا سپری کرد .

اوکه خود سختی های دوران ستم شاهی را درک کرده بود ، سال 57 در حالی که نوجوانی 13 ساله بود  با شرکت در برنامه های  مذهبی وانقلابی در مسجد صاحب الزمان(عج) روستا فعالیت های انقلابی خود را آغاز كرد و از علاقه مندان و پیروان امام (ره) شد .

نوروز به دلیل  مشكلات زندگی سال سوم راهنمائی ترک تحصیل كرد و همراه برادرانش برای کار عازم تهران شد . در کارهای ساختمانی مشغول به فعالیت گشت و در زمانی کوتاه  استاد کار ماهری شد. با وجود شرایط جنگ در كشور ، روحیه ی انقلابی نوروز عاملی شد تا با داشتن سن و سال كم در سال 1362 به مدت سه ماه با جهاد سازندگی به منطقه جنوب کشور اعزام شد ودر کارهای  سیم کشی برق و سنگر سازی در مناطق جنگی رزمندگان اسلام را یاری کرد .

پس از اتمام ماموریت به زادگاهش بازگشت . با فرا رسیدن زمان خدمت سربازی فرصت را مغتنم شمرد ، در لباس مقدس سربازی بار دیگر عازم جبهه شد و بالاخره در منطقه نفت شهر به درجه رفیع شهادت نائل گشت .

موضوع: شهید نوروز حسنی، برچسب ها: فرازی از زندگی نامه شهید نوروز حسنی، نهرخلج،
[ شنبه 20 دی 1393 ] [ 09:05 بعد از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات