نحوه اطلاع از شهادت شهید نوروز حسنی

نحوه اطلاع از شهادت

نوروز در سال 1365 به خدمت مقدس سربازی اعزام شد . آخرین باری که با مادرش خداحافظی می کرد، مادر را در آغوش گرفت و با نگاه پر فروغش به او گفت : به زودی باز خواهم گشت. پس از آن ، مدتها گذشت و خبری از او نشد . سه ماه پس از آخرین اعزامش ، خانواده اش  نگران و مضطرب منتظرش بودند.

 پدرش می گوید:  بسیار نگران بودم و هرکس که از منطقه می آمد پرس و جو می كردم  ، اما هیچکس از فرزندم خبری نداشت. سرانجام تصمیم گرفتم برای به دست آوردن اطلاعی از فرزندم به تهران بروم . به بنیاد شهید کل در استان تهران مراجعه نمودم .

مسئولین بنیاد به من گفتند : نام فرزند شما در لیست اسامی شهدا نیست ، شاید او مفقود یا اسیرشده است. دلم آرام نگرفت، به منطقه محل خدمت اش رفتم ، آنجا هم پرس و جو کردم اما متاسفانه خبری از فرزندم نداشتند ، نا امید و نگران به خانه باز گشتم . من و مادر پیرش سالها در انتظار فرزند روزگار سختی گذراندیم . هرگاه خبری  ارآزادی اسیران می شنیدیم، منتظر دیدن فرزندمان بودیم . مرتب اخبار اسامی اسرا را كه از رادیو پخش می شد دنبال می كردیم تا شاید اسم نوروز را در بین  اسامی اسرا بشنویم و حدالامکان به دیدن اسرا هم میرفتیم و از آنها در مورد نوروز سوال میکردیم اما خبری از او نشد .

پدرش نقل می كرد : یك شب که منتظر آمدن نوروز از جبهه بودم در عالم رویا دیدم ، مقابل مسجد امام حسین (ع) ذاکرین مشغول تعزیه خوانی بودند ومن هم در آن مراسم عزاداری جدا نشسته بودم و گریه می كردم.  فردی ناشناس نزد من آمد و گفت : چرا تنها نشسته ای ؟ گفتم : چه کنم ؟ او خبر شهادت فرزندم را به من داد . از خواب بیدار شدم و با خود گفتم  : خدا یا چه اتفاقی رخ داده است ؟ لحظاتی گریه کردم و همچنان در انتظار آمدن نوروز چشم به راه ماندم .

بالاخره پس از سالها انتظار در مرداد ماه 1371خبر شهادت شهید حسنی به خانواده اش رسید. بعد رسیدن خبر شهادتش فرمانده اش می گفت : همرزمان نوروز علاقه خاصی به او داشتند ، وی سربازی زرنگ و چابک بود، فرمانده اش  می گفت : شهید نوروز در عملیات اولین نفری بود که به خاکریز دشمن رسید ودر حالی که 5 متر مانده بود به سنگر تیربار دشمن برسد ، هنگام عبور از زیر سیم خاردار ، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به خیل عظیم شهدا پیوست...

موضوع: شهید نوروز حسنی، برچسب ها: نحوه اطلاع از شهادت شهید نوروز حسنی، نهرخلج،
[ شنبه 20 دی 1393 ] [ 08:55 بعد از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic