قرآن ( فضیلت تلاوت سوره ملک )

سوره ملک

* در حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می خوانیم:کسی که سوره تبارک را بخواند چنان است که گویی شب قدر را احیا داشته.

* در حدیث دیگری از همان حضرت آمده است:دوست می داشتم که سوره تبارک درقلب همة مؤمنان ثبت بود. در حدیثی از امام محمد بن علی الباقر علیه السلام می خوانیم که فرمود:سوره ملک سوره مانعه است،یعنی از عذاب قبر ممانعت  می کند،و در تورات به همین نام ثبت است ،کسی که آنرا در شبی بخواند بسیار خوانده،و خوب خوانده،و از غافلان محسوب  نمی شود.

* حضرت علی علیه السلام از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم روایت کرده:هر کس این سوره را بخواند روز قیامت بر بالهای ملائکه آید و رویش در حسن مثل روی یوسف باشد(اقلا" روزی یکبار بخواند)

 

* ابو هریره از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نقل کرده که فرمود سوره ای در کتاب خداوند است که پیش از سی آیه نیست وروز قیامت قاری خود را شفاعت  می کندو او را از آتش برهاند به بهشت در آورد.

* امام صادق علیه السلام فرمود:هر کس تبارک الذی را درنماز نوشته بخواند پیش از آنکه بخوابد همواره در امان خداوند است تا به صبح آورد و در امان اوست روز قیامت تاداخل بهشت شود انشاءالله.

تفسیر نمونه جلد 24 صفحة 312

ختوم و اذکار جلد 1 صفحة 171

موضوع: قرآن، برچسب ها: قرآن ( فضیلت تلاوت سوره ملک )،
[ شنبه 27 دی 1393 ] [ 10:17 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات