شیطان شناسی ( شاخه انگور گم مى شود )

شاخه انگور گم مى شود

در زمان حضرت نوح علیه السلام هم ، چنین اتفاقى افتاد و دو سوم آب انگور از آن شیطان شد وقتى كه آب انگور جوشیده شود، باید دو سوم آن بخار گردد و فقط یك سوم باقى بماند تا حلال شود .

از وهب نقل شده كه : وقتى حضرت نوح علیه السلام از كشتى بیرون آمد و طوفان نشست چندین شاخه از شاخه هاى میوه اى را كه با خود داشت كاشت . وقتى به سراغ شاخه انگور رفت ، آن را ندید. گمان كرد كه در كشتى جا مانده است ؛ در حالى كه شیطان آن را مخفى كرده بود. نوح علیه السلام حركت كرد كه برود داخل كشتى و شاخه انگور را بیاورد كشت كند. فرشته اى كه با نوح بود گفت : اى نوح ! دنبال آن نرو، به زودى پیدا خواهد شد، بیا بنشین . نوح هم برگشت و نشست .

آن فرشته گفت : اى نوح ! در آب انگور شریكى پیدا كردى . درباره آن احسان كن . فرمود: یك هفتم آب انگور مال شریكم و شش هفتم آن مال خودم باشد .

فرشته گفت : اى نوح ! تو احسان كننده اى بیشتر احسان كن . فرمود: یك ششم آن مال شریك و پنج ششم مال خودم . ملك گفت : تو احسان كننده اى ، بیشتر احسان كن . نوح فرمود: یك پنجم آن مال شریكم و چهار پنجم مال خودم  .

ملك گفت : بیشتر لطف كن فرمود: یك چهارم مال شریكم و سه چهارم از مال خودم باشد .

ملك گفت : باز هم احسان بیشترى فرما. نوح فرمود: نصف از شریكم و نصف از خودم . گفت : احسان

بیشترى كن . نوح گفت : دو سوم از آن شریكم و یك سوم مال خودم و به این راضى شدند. از آن روز قرار شد كه آب انگور وقتى جوش بیاید دو سومش از آن شیطان باشد و بقیه مال انسان . تا زمانى كه دو سوم آب انگور بخار نشود، پاك و حلال نمى شود و بعد از ثلثان شدن قابل خوردن است .

شیطان در کمینگاه صفحة 106  

موضوع: شیطان شناسی، برچسب ها: شیطان شناسی ( شاخه انگور گم مى شود )،
[ شنبه 4 بهمن 1393 ] [ 11:34 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic