برکات قرائت زیارت عاشورا

خواندن زیارت عاشورا چه مزیت ها و خاصیت هایی دارد؟
زیارت عاشورا یكی از زیارت های پر فایده و پر ثمر برای كسانی است كه به قصد قربت و با اخلاص كامل آن را بخوانند. زیرا چنین دعایی از امام معصوم در وصف سید الشهدا، اهل بیت و یاران با وفای او نقل شده است كه خالصانه در راه حق و در مقابل باطل خون خود را اهدا كرده و آن واقعه ماندگار را در صفحه تاریخ ثبت كردند. به طور حتم اولیای الهی از طرف خدای متعال ثواب بی شماری را برای دلدادگان این زیارت ضمانت كرده اند .
ادامه مطلب
این زیارت تجدید عهد همه روزه پیروان حسین بن علی ‏با مولای خویش است كه همراه با تولّی و تبری است و خط فكری زائر را در برابر دوستان و دشمنان اسلام و اهل بیت‏علیهم‏السلام ترسیم می‏كند و اعلام همبستگی با موافقان راه حسین ‏علیه‏ السلام و اعلان جنگ و مبارزه با دشمنان حق است تا عشق در وی به جهاد بیرونی بینجامد. (1)
علاوه بر این، خواندن زیارت عاشورا در همه وقت ها و هر روز مستحب و دارای فوائد و بركات زیادی است. چنان كه امام باقر (ع) به علقمه بن محمد حضرمی فرمود: اگر بتوانی امام حسین(ع) را در هر روز، به این زیارت در خانه خود، زیارت كنی برای تو تمام ثواب هایی كه برای این زیارت هست خواهد بود. (2)
امام صادق فرمود:
من برای هر كس كه از دور یا نزدیك به این زیارت اباعبد الله را زیارت كند و دعای بعد از این زیارت را بخواند، ضامنم كه زیارتش قبول و سعی و تلاشش مورد قدردانی خدا بوده و... ، بعد می فرماید: این ضمانت را پدرم (امام باقر ) هم داده و از این ضمانت را از پدرش (امام سجاد) هم نقل كرده و او هم این ضمانت را داده و از پدرش (امام حسین ) نقل كرده و او هم این ضمانت را داده و از برادرش امام حسن هم نقل كرده و او هم از پدرش امام علی نقل كرده و امام علی هم این ضمانت را داده و از پیامبر هم نقل كرده و پیامبر هم این ضمانت را از جبرئیل نقل كرده و جبرئیل هم این ضمانت را از خدا نقل كرده كه قسم خورده هر كس به این زیارت و دعای بعدش از دور یا نزدیك اباعبدالله الحسین (ع) را زیارت كند، زیارتش قبول و شفاعتش پذیرفته باشد و... و برای قسم ملائكه و ما را شاهد گرفته است. (3)
از امیرالمؤمنین (ع) نقل شده است: "كسی كه زیارت عاشورا (مشهوره) را بخواند سپس یك دفعه بگوید: "اللهم العنهم جمیعا تسعا و تسعین مرّه" مانند كسی است كه صد مرتبه گفته است و این برای كسانی كه وقت ندارند، رستگاری است بزرگ. (4)
منبع : مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
پی نوشت ها:
1. محدثی جواد، فرهنگ عاشورا، قم، انتشارات نشر معروف، سال 1378، چاپ چهارم، ص 207.
2. مفاتیح الجنان ص 907.
3. شیخ طوسی محمد بن حسن، مصباح المتهجد، اول، بیروت، مؤسسه الفقه الشیعه، 1411 ق، ص 781 -782.
4. كربلائی جواد بن عباس، قره المهج، ص 127
موضوع: پرسش و پاسخ پیرامون امام حسین علیه السلام، برچسب ها: برکات قرائت زیارت عاشورا،
[ شنبه 6 آذر 1395 ] [ 04:45 بعد از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات