همسر داری و زناشویی ( حالت ها و کار های نامناسب نزدیکی )

حالت ها و کار های نامناسب نزدیکی

1 در حال حیض ( عادت ماهیانه )

پیامبر اکرم صلی الله علیه فرمود : یا علی خداوند متعال بر امّت من چند چیز را مکروه می دارد:

.... و با زن در حال حیض آمیزش کردن،که اگر در حیض آمیزش کند و فرزندش جذامی یا پیسی متولّد شود جز خود را ملامت نکند.... .

2 به یاد زن دیگر

هنگام نزدیکی ، مرد به فکر زن دیگر و زن به فکر مرد دیگر نباشد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید : ای علی با همسرت با هوس زنی دیگر نزدیکی مکن ، زیرا ، از این بیم دارم که اگر برایتان فرزندی تقدیر می شود ، زن صفت ، ماده صفت و تباه مغز باشد .

شاید دو جنسی های روزگار نتیجه این رفتار باشد ..... چه بسیار زن و شوهرانی که به دنبال فیلم سکس یا رقص می روند تا شهوت و لذت خود را افزایش دهند ، در حالی که نمی دانند ، در آینده با فرزندانی زنا کار یا اهل لواط روبه رو خواهند شد .

3 سخن گفتن

سخن گفتن قبل و بعد از نزدیکی اشکال ندارد ، ولی اهل بیت علیهم السلام از سخن گفتن در هنگام لحظات اصلی زناشویی باز داشته اند .

پیامبر اکرم صلی الله فرمود : ای علی ، به هنگام نزدیکی ، سخن مگوی ، زیرا ، اگر میانتان فرزندی تقدیر شود ، اطمینانی نیست که لال نباشد .

4 استفاده از یک دستمال

رسول خدا فرمود : ای علی ، با همسرت نزدیکی مکن ، مگر آن که هر کدامتان دستمالی داشته باشید . خود را با پارچه ای مشترک پاک نکنید که شهوت بر شهوت واقع می شود و این کار ، دشمنی میان شما را در پی می آورد و کارتان را به جدایی می کشاند .

5 در حال مستی

.... اگر هنگام تولید مثل ، نطفه پدر مسموم باشد ، تمام سلول های بدن فرزند مسموم شده ، در نتیجه علیل خواهد بود ... .

6 در حال عصبانیت

7 جلو گیری از خروج منی

پس از رسیدن به اوج لذت جنسی ، منی از جای خود حرکت کرده ، با شتاب بیرون می ریزد . جلوگیری از خروج منی در این هنگام برای انسان بسیار زیان آور است ، زیرا موجب بزرگی پروستات ، حبس بول و سنگ مثانه می شود.

8 برخاستن بدون درنگ

پس از نزدیکی ، حتی بدن ورزیده ترین اشخاص به استراحت کامل نیاز دارد ، به همین دلیل ، لازم است ، همیشه پس از انجام نزدیکی حدود نیم ساعت استراحت شود از این رو ، امام رضا علیه السلام می فرماید : پس از نزدیکی یکباره بلند نشوید و ننشینید ، بلکه ابتدا به طرف راست بچرخید و بعد از اندکی و رسیدن به تعادل برخیزید و پس از ادرار غسل نمایید تا از سنگ مثانه در امان باشید .

سرچشمه تربیت ( محمد علی قاسمی ) تلخیص صفحات 176 167

موضوع: همسر داری و زناشویی، برچسب ها: همسرداری و زناشویی،
[ شنبه 4 مرداد 1393 ] [ 02:35 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic