آداب و سنن ( فضیلت فیروزه و جزع یمانى )

در فضیلت فیروزه و جزع یمانى 

از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقولستكه هركه انگشتر فیروزه در دست كند دستش فقیر نشود .

از حسن بن على بن مهران منقولستكه بخدمت حضرت امام موسى كاظم علیه السلام رفتم در انگشت آنحضرت انگشترى دیدم كه نگینش ‍ فیروزه بود و نقشش اَللّهُ الْمَلِكُ بود بسیار نظر كردم در آن انگشتر فرمود كه چه نظر میكنى ؟ گفتم حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام انگشتر فیروزه داشته است كه نقشش اَللّهُ الَمَلِكُ بوده است فرمود كه آن را میسناسى ؟ گفتم نه فرمود كه همان انگشتر است و این سنگى استكه جبرئیل براى رسول خدا بهدیه آورد از بهشت و آنحضرت بحضرت امیرالمؤ منین بخشید .

از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقولستكه انگشتر جزع یمانى در دست كنید كه رد نمیكند مگر متمردان شیاطین را .

از حضرت امام رضا علیه السلام منقولستكه حضرت امیرالمؤ منین فرمود كه رسول خد صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بیرون آمدند و انگشتر جزع یمانى در دست كرده بودند و با مانماز كردند و چون از نماز فارغ شدند انگشتر را بمن دادند و فرمودند كه این انگشتر را در دست راست خود كن و با آن نماز بكن كه نماز در جزع یمانى برابر هفتاد نماز است و تسبیح و استغفار میكند و ثوابش براى صاحبش نوشته میشود .

على بن محمد حمیرى گفت كه دختر جعفربن محمود را خواستم و بسیار او را دوست میداشتم و فرزند از او بوجود نمى آمد بخدمت حضرت امام على نقى علیه السلام رفتم و این مطلب را عرض كردم پس تبسم نمود و فرمود كه بگیر انگشترى كه نگینش فیروزه باشد و برآن نقش ‍ كن این آیه را رَبِّ لاتَذَرْنى فَرْدا وَ اَنْتَ خَیْرُالْوارِثینَ چنان كردم یكسال نگذشت كه از آن زن پسرى بوجود آمد .

از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقولستكه خداوند عالمیان میفرماید كه من شرم میكنم از دستى كه بسوى من بلند شود بدعا و درآن دست انگشتر فیروزه باشد پس او را ناامید برگردانم .

حلیه المتقین صفحة 42

موضوع: آداب و سنن، برچسب ها: آداب و سنن،
[ سه شنبه 14 مرداد 1393 ] [ 11:39 بعد از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic