پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی ( جنابت زیاد )

من زیاد جنب مى شم. چه كنم؟

در مورد موضوع مورد نظر توجه شما را به نكات زیر جلب مى كنیم كه عمل به راهكارهاى تقدیمى انشاءالله راهگشا خواهد بود.

احتلام براى جوانان در سن و سال شما پدیده اى طبیعى است و در صورت عارى بودن از زمینه هاى شخصى و اجتماعى رخداد، در بیدارى و مستند نبودن به عوامل برخاسته از زندگى روزانه، گناه و نقص هم تلقى نمى گردد. پس وجود احتلام در زندگى جوان پدیده پذیرفته شده است اما سیكل تكرار آن به چندین عامل اساسى ارتباط پیدا مى كند و نمى توان براى تمام جوانان سیكل هفته اى و كمتر و یا بیشتر معین نمود عوامل مؤثر هستند كه سیكل تكرار آن را رقم مى زنند.

سه گروه عوامل در سیكل این پدیده مؤثرند: 1- عوامل سرشتى و ژنتیكى. 2- عوامل محیطى. 3- تغذیه.

مطالب قابل عرض در این باره:

1- از بین عوامل فوق عامل سرشتى و ژنتیكى در اختیار شما نیست و به توانایى هاى به ارث رسیده كه میزان نیاز جنسى را رقم مى زند بستگى دارد یعنى سیكل تكرار احتلام از ناحیه عامل ژنى وابسته به میزان نیاز جنسى فرد است.

2- عوامل محیطى: منظور از عوامل محیطى آن دسته از دیدنى ها، شنیدنى ها و پدیده هاى محیطى دیگر است كه نیازهاى جنسى فرد را برمى انگیزد. بسیار از اوقات دیدن صحنه هاى محرك موجب به اوج رسیدن توان جنسى و تخلیه آن در خواب مى گردد. شاید شخصى كه با این پدیده هاى تحریك كننده برخورد مى كند مرتكب گناه نشود یعنى نگاه طبیعى و عارى از آلودگى داشته باشد ولى آن پدیده به صورت قهرى اثر خود را بر سیستم زیستى گذارده و توان جنسى را افزایش مى دهد و آن را سریع غنى ساخته و نیازمند تخلیه مى نماید. بنابراین یك راه، تأثیر عوامل محیطى تحریك كننده است و آدمى بر این گروه عامل سلطه دارد و مى تواند مطابق هدف خود آنها را به كارگیرد هم مى تواند از این عوامل بهره بردارى كند و میزان نیاز جنسى را افزایش دهد و هم مى تواند با حذف پدیده هاى محرك از محیط زندگى خود میزان نیاز جنسى و توان جنسى را كاهش داده و به تبع آن سیكل تخلیه و احتلام را به عقب بیاندازد. بر همین اساس توصیه ما آن است كه از تمام عوامل محیطى تحریك كننده پرهیز كنید و چشم از محرك هاى چشمى، گوشى و محرك هاى شنیدارى بسته دارید تا میزان تأثیر این عامل را كاهش دهید.

3- عامل سوم تغذیه است. این عامل همانند عوامل محیطى عاملى ارادى است و تأثیر قهرى زیستى دارد و با مصرف غذاهاى پرانرژى و افزاینده توان جنسى، سیكل احتلام كوچك گشته و تكرار پذیرى سریع و زده پیدا مى كند، لذا توصیه مى شود از غذاهایى كه به سطح توان جنسى تأثیر مثبت دارد و آنها را افزایش مى دهد اجتناب كنید. مانند: پیاز، تخم مرغ، ادویه هاى بسیار تند، غذاهاى پرچرب و مصرف نوشیندنى در وسط غذا و گوشت قرمز و از طرف دیگر مصرف غذاهایى كه تأثیر منفى دارند و توان جنسى را كاهش مى دهد بیشتر استفاده كنید مانند سبزیجات، ماست و پنیر كم چرب، گوشت دریایى و... در اینجا تذكر یك نكته ضرورى است كه عوامل محیطى شامل عوامل برانگیزنده قوت تفكر و تخیل نیز مى شود. یعنى شنیدن و دیدن صحنه ها و مطالب محرك و از جانب دیگر تفكر بر روى آنها موجب توجه ذهنى و اشتغالات ذهنى به این گونه صحنه ها و مطالب خود به خود تأثیر در افزایش توان جنسى دارد و بیشتر اوقات این افكار موجب كوتاه شدن سیكل احتلام مى گردد از این روى توصیه مى شود اكیدا ذهن و فكر خود را به این گونه امور مشغول نسازید كه فكر پریشان خواب پریشان مى آورد.

مركز فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها

نرم افزار پرسمان 3

موضوع: پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی، برچسب ها: پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی،
[ چهارشنبه 15 مرداد 1393 ] [ 03:22 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات