پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی ( تعیین جنسیت )

جنسیت به چه عواملى بستگى دارد؟

تعیین جنسیت

با توجه به آنچه از آیات و روایات به دست مى آید، پسر یا دختر بودن فرزند به دست خداست.

((پادشاهى آسمان ها و زمین از آن خداست آنچه بخواهد مى آفریند. به هر كه بخواهد دختر هدیه مى كند و به هر كه بخواهد، پسر مى دهد یا (در یك شكم) پسر و دخترى به او عطا مى كند و آنكه بخواهد بدون فرزند مى گذارد. همانا اوست داناى توانا)).

علاوه بر این سیره معصومین به ما مى آموزد كه از خداوند درخواست فرزندانى سالم و صالح را داشته باشیم و در هنگام تولد نوزاد از سلامتى او سوال كنیم، نه از جنسیت او.

ارزش دختر در اسلام

دختر در فرهنگ اسلامى از ویژگى ها و جایگاه خاصى برخوردار است.

در منابع اسلامى با تعبیرات جالبى چون ریحانه (گل)، قواریر (بلور)، حسنات (نیكى ها) و بهترین فرزندان از او یاد شده است.

در روایات داشتن دختر، ارزش و خیر معرفى شده و از رسول اكرم صلى الله علیه وآله نقل شده كه ایشان فرمودند: ((خیر اولادكم البنات بهترین اولاد شما دخترانند)).

ایشان همچنین فرمودند: ((هر كس دو خواهر یا دو دختر داشته باشد، به آنان احسان نماید، من و او در بهشت همانند این دو انگشت (سبابه و وسطى) در كنار هم خواهیم بود.

امام صادق علیه السلام نیز مى فرماید: (( البنات حسنات و البنون نعمه و انما یثاب على الحسنات و یسئل عن النعمه‏دختران حسنات و نیكى اند و پسران نعمت، همانا بر حسنات ثواب داده شود و از نعمت سوال مى شود)).

در بحث تعیین جنسیت، دانشمندان دریافته اند كه اسپرم مرد جنسیت فرزند را تعین مى كند، نه تخمك زن. بدین صورت كه: زن داراى دو كرو موزوم جنسى‏XX و مرد داراى دو كروموزوم جنسى‏XY مى باشد.

تعداد و شكل كروموزوم هاى زن‏XX

44 و تعدادو شكل كروموزوم هاى مردYX

44 مى باشد.

اگر یك اسپرم داراى كروموزوم‏x مردى تخمك زن را بارور كند، جنین حاصل دختر خواهد بود.

نطفه دخترXX 44 أأأأX (

) X

22)

(

22 اما اگر یك كروموزوم‏Y تخمك زن را بارور كند، جنین حاصل پسر خواهد بود.

نطفه پسر......... YX 44 أ. أY (

) X

22)

(

22 امروزه دانشمندان پى برده اند كه مصرف رژیم غذایى خاص، شرایط زندگى، شرایط روحى و اعصاب، شرایط آب وهوایى و اقلیمى افراد مى تواند در تعیین جنسیت و كیفیت اسپرم تاثیر گذار باشد.

در واقع چندى است كه اثر غذا در جنسیت نوزاد مورد توجه محققان قرار گرفته و روز به روز بر تعداد طرفداران این عقیده افزوده مى شود. به تجربه ثابت شده است زنانى كه هنگام آمیزش، خونشان قلیایى است فرزندشان پسر و كسانى كه خونشان اسیدى است، نوزادشان دختر مى شود.

به طور كلى اسپرم هاى مولد پسر درمحیط هاى قلیایى فعالیت بهترى دارند و اسپرم هاى مولد دختردر محیط اسیدى دوام بیشترى دارند.

برخى بررسى هاى انجام شده نیز نشان مى دهد براى موفقیت در این امر لازم است حداقل در پریود ماهانه قبل از باردارى از رژیم پر سدیم و پتاسیم براى پسرزایى و رژیم پر كلسیم مثل لبنیات و فقیر ازسدیم و پتاسیم براى دختر زایى شروع شود.

البته در مواردى مثل فشار خون بالا، ناراحتى هاى قلبى و نارسایى كلیه، مصرف رژیم پسرزایى به دلیل سدیم بالا ممنوع است. در عوض به هنگام وجود اختلالات عصبى، بالا بودن كلسیم خون و نارسایى كلیوى هم رژیم دخترزایى نباید تجویز شود.

تغییر جنسیت و تعیین سرنوشت جنین در ماه هاى دوم به وقوع مى پیوندد و غذاهاى ماه هاى اول و مخصوصا ماه دوم در این مساله تاثیر فوق العاده دارند.

اگر ماه سوم آبستنى مصادف با اواخر زمستان و ایام نوروز باشد، بیشتر ممكن است نوزاد دختر شود. اگر این ماه مصادف با فصل كاهو بوده و زن آبستن مقدارى از ان را بدون سركه میل نماید، ممكن است نوزاد او پسز باشد. اگر این ماه مصادف با توت فرنگى باشد و زن آبستن از آن بخورد، جنین او پسر خواهد شد.

سبزى هاى جوان جنین را پسر و سبزى هاى پیر، جنین را دختر مى نماید.

گوشت ها، قارچ ها و سبزى هاى كهنه اسیدیته خون را بالا مى برند و این رژیم معمولا در زمستان وجود دارد كه میوه جات كمترى نیز استفاد شده و نیز میزان تعریق بدن كمتر مى باشد.

در ایام عید به دلیل مصرف آجیل و شیرینى زیاد، اسیدیته خون بالا مى رود. بر عكس با مصرف غذاهایى مثل میگو، ماهى و خرما به دلیل فسفر بالاى این مواد، اسیدیته خون پایین آمده و به سمت قلیایى میل مى كند.

مصرف میوه جاتى مانند توت فرنگى، انگور و موادى مانند جوش شیرین، خون را قلیایى مى نماید.

همچنین تعریق زیاد باعث كاهش اسیدیته خون و افزایش خاصیت قلیایى آن خواهد شد.

غیر از عواملى كه ذكرشد، عنصر گوگرد نیز كه در تركیب مغز و همچنین ترشحات غدد مردانه وجود دارد، در سرنوشت جنسیت نوزاد موثر است.

هورمون هاى زنانه نیز ممكن است در سرنوشتت جنسیت نوزاد موثر باشد چنان كه اگر زن در سه ماهه اول زیاد آب جو یا رازیانه بخورد، نوزاد او بدون شك دختر خواهد شد.

زنانى كه طالب نوزاد پسر هستند باید از روز اول قاعدگى زن، پدر و مادر ناشتا روزى چند عدد خرما بخورند و هنگام آمیزش نیز باید خون شوهر اسیدى و خون زن قلیایى باشد. یعنى مرد غذاهایى بخورد كه خون او اسیدى شود و زن غذاهایى بخورد كه خون او هنگام آمیزش قلیایى گردد. به عبارت دیگر مرد غذاهایى بخورد كه طبیعت گرم دارند مثل پسته، بادام، شكلات و مواد قندى وزن آب انگور، توت فرنگى، مركبات و آبلیمو میل كند و از خوردن گوشت، قارچ، سركه، سیب ترش، آب جو و رازیانه خوددارى نماید. چنانچه زوجین خواهان نوزاد دختر باشند، باید چند روز قبل از آمیزش، شوهر غذاهایى كه خون را قلیایى مى كند، زیاد بخورد و از خوردن مواد فسفردار مثل سیر و بادام خوددارى كند و زن به عكس مرد عمل نماید.

لازم به ذكر است كه هیچكدام از روش ها و رژیم هاى تغذیه اى ذكر شده به معناى موفقیت صد درصد نیست بلكه احتمال تولد جنسیت دلخواه را افزایش مى دهد و تعیین كننده اصلى خالق آسمان ها و زمین است كه بى اراده او برگى از درخت بر زمین نخواهد افتاد.

اگر دختر مى خواهید به نكات زیر عمل نمایید:

1 عمل نزدیكى باید دو یا سه روز قبل از تخمك گذارى متوقف شود. (یعنى عمل نزدیكى تا زمان تخمك گذارى فاصله ى بیشترى داشته باشد)

2 قبل از هر بار نزدیكى زن باید درون مهبل خود را با محلول تركیبى از دو قاشق غذا خورى سركه ى سفید و نزدیك یك لیتر آب شستشوى اسیدى دهد زیرا محیط اسیدى اسپرمهاى نر را از تحرك باز مى دارد

3 اگر به هنگام نزدیكى زودتر از همسرش به ارگاسم مى رسد باید كوشش نماید از ایجاد آن خوددارى نماید زیاد رسیدن به ارگاسم ترشحات قلیایى را افزایش مى دهد

4 نزدیكى را از جلو و در زمان تخلیه اسپرم تمام آلت مرد داخل مهبل زن نباشد

5 از چند روز قبل از آمیزش از مصرف نمك خوددارى نمایید

6 مصرف تخم مرغ و شیر و لبنیات فراموش نشود

7 در سه ماه اول باردارى از مصرف رازیانه غفلت نكنید كه بسیار موثر است در دختر زایى

8 فاصله ى نزدیكها را كم و زود به زود نزدیكى نمایید كه تاخیر در نزدیكى و افزایش میزان اسپرم در صد اسپرمهاى مردانه را افزایش مى دهد

9 اگر سه ماه اول زیاد رازیانه و آبجو (ماء الشعیر) مصرف نمایید یقینا دختر بدنیا مى آورید

مركز فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها

نرم افزار پرسمان 3

موضوع: پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی، برچسب ها: پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی،
[ شنبه 27 دی 1393 ] [ 05:14 قبل از ظهر ] [ ابراهیم قربانی نهرخلجی ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات